Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mužský břišní tanec

Přestože byl odedávna břišní tanec tak jak jej chápeme ženskou záležitostí i muži 7e7995122e_33522956_o2-1-.jpg     V Turecku chápou břišní tanec nejen jako čistě ženskou záležitost, ale obzvlášť v poslední době se v tomto tanci čím dál více angažují i muži. Je to stejné jako u našich tanců, kdy tančí ženy i muži, akorát proporcemi jsou pro břišní tanec ženy lépe vybaveny a je na ně i estetičtější pohled.

Na rozdíl od ženského břišního tance, který může být svádivý, vyjadřuje mužský břišní tanec spíše bojovnost a sílu. V Turecku muži tančí se šavlemi, ale nespojujte si to s šavlovým tancem známým z Ruska.
Šavle zde působí jako doplněk, který značí odhodlanost a společně s propracovanými břišními svaly jde o jedinečné vystoupení, které si vydobylo své místo na slunci vedle tradičního břišního tance žen. Muž sice netančí na špičkách a nemá ladné pohyby boků, ale naopak používá silové pohyby zdůrazňující maskulinní stavbu těla. Okouzlí tak jednoznačně ženské publikum, které ocení tento orientální tanec s muži ještě více než klasický břišní tanec žen.

Muži mají častokrát takové převleky, že na první pohled vás ani nenapadne, že se jedná o muže, v některých případech se dokonce snaží i svými pohyby napodobovat ženský tanec.

své místo. Nejen jako diváci, ale i jako účinkující. Nezapomínejme, že většina folklórních tanců byla tančena ženami i muži a některé dokonce výhradně muži

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář